ثبت نام

سامسونگ در گلکسی اس 9، قابلیت تشخیص چهره و سنسور عنبیه را یکپارچه خواهد کرد

ap_resize
ب

سامسونگ با معرفی گلکسی نوت 7، رسما سنسور عنبیه را وارد اسمارتفون هایش کرد. در گلکسی اس 8 سامسونگ از قابلیت تشخیص چهره پرده برداشت و اکنون کره ای ها قصد دارند این دو فناوری شناسایی و اهراز هویت را یکپارچه کرده و قابلیت Intelligent Scan را در گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس قرار دهند. با سام‌آرنا همراه باشید.

یکی از اعضای XDA، در آخرین نسخه بتا اندروید 8 که برای گلکسی نوت 8 منتشر شده است، بخشی را تحت عنوان Intelligent Scan در قسمت تنظیمات یافته است؛ قابلیتی که تاکنون چیزی از آن نشنیده بودیم و در گلکسی اس 8 و‌ نوت 8 هم همچین قابلیتی وجود نداشت. پس باید ردپای این قابلیت را در گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس جست و جو کرد.

ویدئوی کوتاهی درباره این قابلیت نیز توسط XDA منتشر شده است که اطلاعات خاصی را نمایش نمی دهد و صرفا نشان می دهد که در شرایط نوری ضعیف و چالشی، این قابلیت به خوبی به فعالیت خواهد پرداخت. در واقع با ترکیب فناوری تشخیص چهره و سنور عنبیه، سامسونگ قصد دارد سرعت و دقت شناسایی را بهبود دهد.

همان طور که می دانید، در حال حاضر فناوری  تشخیص چهره و سنسور عنبیه به خوبی سنسور اثر انگشت نیستند. سنسورهای اثر انگشت از API استاندارد اندروید استفاده می کنند. اما سنسور عنبیه و تشخیص چهره از API های منحصر به فرد سامسونگ استفاده می کنند و توسعه دهندگان باید به طور جداگانه برای توسعه اپلیکیشن ها برای این سنسورها، برنامه ریزی کنند. در طول سال گذشته هم توسعه‌دهندگان علاقه ای به این کار نداشتند.

پیش تر شایعه شده بود که گلکسی اس 9 از دوربین سلفی و سنسور ۳ بعدی تشخیص چهره استفاده خواهد کرد اما خبر امروز،  بطلان آن را اعلام می کند. باید منتظر باشیم تا سامسونگ در مراسم معرفی گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس که حدود ۱ ماه دیگر برگزار می شود، توضیحاتی درباره Intelligent Scan ارائه دهد.

 

منبع :
sammobile

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *