ثبت نام

گلکسی اس 8 خود را برای بروزرسانی اندروید 8 آماده کنید

s8-oreo-1
ب

با نزدیک شدن به عرضه رسمی اندروید 8 برای گلکسی اس 8 و گلکسی اس8 پلاس دارندگان این اسمارت‌فون‌ها باید خود را برای انجام بروزرسانی آماده کنند و با توجه به اینکه نسخه آزمایشی اندروید 8 در تمامی کشورهایی که عرضه شده بود از دسترس خارج شده است می‌توان به این نتیجه رسید که به زودی باید شاهد نسخه اصلی و کامل اندروید 8 از سوی سامسونگ باشیم.

در اینجا ما چند نکته برای صاحبان گلکسی اس 8 قرار دادیم تا بدون مشکل به اندروید جدید بروزرسانی کنند:

پشتیبانی از اطلاعات

از دست رفتن اطلاعات بعد از انجام بروزرسانی این روزها نادر است اما احتمال دارد که بعد از انجام بروزرسانی اطلاعات خود را از دست بدهید یا حتی ممکن است بعد از انجام بروزرسانی دستگاه شما به درستی کار نکند و عملکرد آن تحتن تاثیر قرار گرفته باشد که در این شرایط شما مجبور به بازگشت به تنظیمات کارخانه می‌شوید که تمامی اطلاعات شما از بین می‌رود که در این مورد بهتر است از تمامی اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

سریع‌ترین راه پشتیبان‌گیری از اطلاعات برنامه Samsung Smart Switch می‌باشد که بر روی کامپیوتر نصب می‌شود و می‌تواند از برنامه‌ها، فایل‌های تصویری ،پیامک‌ها، مخاطبین، تماس‌ها و مواردی دیگر نسخه‌پشتبان تهیه کند. همچنین می‌توانید با استفاده از این برنامه در اسمارت‌فون خودتان و توسط یک مبدل OTG از اطلاعات خود در یک فضای خارجی نسخه پشتیبان تهیه کنید.

فضای ابری سامسونگ نیز روشی دیگر برای پشتیبان گیری از اطلاعات می‌باشد که در ابتدا 15 گیگابایت فضا را به طور رایگان در اتختیار شما قرار می‌دهد، البته این مقدار فضا برای پشتیبان گیری از تمامی اطلاعات دستگاه کافی نمی‌باشد اما برای پشنیبانی از تنظیمات تلفن، مخاطبان، پیامک‌ها، هشدارها و ضبظ صدا مناسب است. برای استفاده از حافظه ابری سامسونگ ابتدا باید حساب کاربری سامسونگ داشته باشید و اگر ندارید می‌توانید آن را به طور رایگان در اسمارت‌فون خود ایجاد کنید.

تعدادی برنامه در گوگل‌پلی موجود هستند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید از اطلاعات خود پشتنیبان تهیه کنید یا آن‌ها را در حافظه گوگل درایو ذخیره کنید یکی از این برنامه‌ها Super Backup نام دارد

داشتن فضای کافی در حافظه داخلی دستگاه

اگر حافظه داخلی دستگاه شما کاملا پر شده باشد از طریق نوار اعلانات به شما اطلاع داده می‌شود و این بروزرسانی‌های بزرگ حدود  گیگابایت حجم برای دانلود دارند و برای نصب آن شما به 3 گیگابایت فضا نیاز خواهید داشت و اگر از کارت‌های حافظه MicroSD استفاده می‌کنید می‌توانید اطلاعات خود را به آن انتقال دهید تا بتوانید بروزرسانی را انجام دهید.

نکته: اگر برای انجام بروزرسانی بخواهید تعدادی از بازی‌های خود را حذف کنید قبل از انجام این کار از ذخیر شدن تمامی اطلاعات بازی خود در برنامه Google Play Game اطمینان حاصل کنید، بعضی از بازی‌ها نیز می‍‌توانند اطلاعات خود را با حساب کاریری فیسبوک شما همگام‌سازی کنند، اگر این موارد را رعایت نکنید بعد از نصب مجدد بازی باید تمامی مراحل را از اول پشت سر بگذارید.

شما می‌توانید دستگاهتان را بصورت هوشمند مدیریت کنید برای انجام این کار به تنظیمات رفته و بر روی Device Maintenance لمس کنید و در بخش Storage در این قسمت بر روی گزینه Clean Now لمس کنید و دستگاه به صورت هوشمند فضاهای اشغال شده اضافی را پاک خواهد کرد و مقداری فضای بیشتر در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

میزان شارژ دستگاهتان را بالای 50 درصد نگه دارید

بروزرسانی‌های معمولی به طور میانگین 20 درصد از شارژ باتری را مصرف می‌کنند و ممکن است این میزان برای بروزرسانی‌های بزرگ‌تر بیشترنیز باشد. با توجه به سرعت اینترنت شما نیز دانلود اندروید 8 نیز طول خواهد کشید پس با توجه به تمامی این موارد بهترین ایده اسن است که میزان شارژ دستگاهتان را بالای 50 درصد نگه دارید تا زمانی که خواستید بتوانید به راحتی دستگاه خود را بروزرسانی کنید، شما برای انجام این کار نیز می‌توانید دستگاهتان را به شارژ متصل کنید و در حال شارژ بروزرسانی را انجام دهید که احتمال اشتباه را نیز کاهش می‌دهد.

برنامه‌های خود را به آخرین نسخه بروزرسانی کنید

این کاری است که شما می‌توانید بعد از انجام بروزرسانی نیز آن را انجام دهید ولی اگر میخواهید زمانی را از دست بدهید تمامی برنامه‌های خودرا قبل از انجام بروزرسانی به اندروید 8 به آخرین نسخه آن از طریق فروشگاه Google Play بروزرسانی کنید. زیرا ممکن است تعدادی از برنامه‌های شما با اندروید 8 سازگاری نداشته باشند و مشکلی در عملکرد دستگاه ایجاد شود.

زمان‌بندی بروزرسانی

اگر بروزرسانی جدید اندروید در ساعتی عرضه شود که شما خواب هستید یا اینکه زمانی برای چک کردن بروزرسانی جدید و نصب آن ندارید می‌توانید از زمان‌بندی بروزرسانی در تنظیمات استفاده کنید که در تنظیمات و در منوی بروزرسانی قرار دارد.

در این لیست ما سعی کردیم اطلاعاتی را که برای انجام بروزرسانی لازم است در اختیار شما قرار دهیم تا بتوانید با آرامش کامل این کار را انجام دهید و امیدواریم که برای بروزرسانی به اندروید 8 زمان زیادی را صبر نکنیم.

 

منبع :
Sammobile

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *