ثبت نام

گلکسی اس 9 از تمام تست های دیسپلی میت سربلند بیرون آمد؛ بهترین صفحه نمایش تولید شده تاریخ!

20180228_211019
ب

کیفیت خارق العاده پنل های OLED سامسونگ که در پرچمدارانش مورد استفاده قرار می گیرد، شهره عام و‌ خاص است. دیسپلی میت که یکی از تخصصی ترین و دقیق ترین آزمایشگاه های بررسی صفحات نمایش جهان است، هر ساله این حرف را تایید می کند و امسال نیز استثنا نیست. دیسپلی میت، صفحه نمایش گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس را به عنوان بهترین صفحه نمایش ساخته شده در تاریخ معرفی کرده است. علاوه بر آن، این دو کهکشانی به نخستین دسنتگاه هایی تبدیل شده اند که از تمام تست ها سربلند بیرون آمدند و دیسپلی میت نتوانست هیچ عیب خاصی از آن ها بگیرد.

دیسپلی میت ادعا می کند، گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس بالاترین دقت رنگ را در بین تمام دستگاه ها داشته و حتی چشم انسان قادر نیست خیلی از آن ها را تشخیص دهد! در حالت Basic و Cinema این موضوع صادق است اما در حالت Adaptive Display کمی اشباع رنگ وجود دارد که البته این امر، باعث جذابیت بیشتر رنگ ها شده است.

صفحه نمایش دو دستگاه می توانند به حداکثر روشنایی ۱۱۳۰ نین برسند. البته سامسونگ در این زمینه اندکی پسرفت داشته است چراکه گلکسی نوت 8 قادر بود تا بیشینه روشنایی ۱۲۰۰ نیتی را ارائه کند. البته باید در نظر گرفت که گلکسی اس 9 در حفظ این روشنایی در شرایط و تصاویر مختلف، عملکرد بسیار بهتری نسبت به نوت 8 داشته و نهایتا ۶ درصد اختلاف وجود دارد.

گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس از دو سنسور تشخیص نور، یکی در جلوی دستگاه و دیگری در پشت دستگاه برخوردارند‌. این موضوع کمک می کند تا این دو دستگاه، بیشترین روشنایی در حالت خودکار را داشته باشد. البته گلکسی اس 8 و اس 8 پلاس و گلکسی نوت 8 هم  از دو سنسور تشخیص نور بهره مند بودند. این در حالی است که اکثر دستگاه ها، با یک سنسور، عملکرد نا دقیقی را ارائه می کنند و با سایه سر کاربر به راحتی گول میخورند.

کنتراست بی نهایت که طبیعت پنل های OLED است، باعث شده است که مشکی عمیقی توسط دو پرچمدار سامسونگ نمایش داده شوند. علاوه بر نمایش بهتر این رنگ، قابلیت صفحه نمایش همیشه روشن(AOD) و همچنین مصرف بسیار کمتر باتری دستاورد این ویژگی  صفحات OLED  برای خنتواده  گلکسی اس 9 است.

در رابطه با گاما رنگ ها، گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس بسیار عالی عمل کرده و قادرند تا ۱۱۳ درصد فضای DCI-P3 و ۱۴۱ درصد استاندارد sRGB/Rec.709 را نمایش دهند.

دیسپلی میت

دیسپلی میت

همچینین دیسپلی میت ادعا می کند که صفحات نمایش گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس، با ۴.۴ درصد، کمترین نرخ بازتاب را در میان تمام صفحات نمایش در جهان دارند.

گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس در زاویه دید نیز عملکرد بسیار خوبی را ارائه می کنند و هنگامی که با زاویه ۳۰ درجه، به صفحه نمایش این دستگاه ها نگاه کنید، تنها ۲۹ درصد کاهش روشنایی را تجربه خواهید کرد و این در حالی است که در اغلب دستگاه ها، در این وضعیت، محتوای تصویر غیر قابل تشخیص است!

در بحث شفافیت تصویر، خانواده گلکسی اس 9 که از صفحات نمایشی با رزولوشن 3K برخوردارند توانسته اند بازهم بهترین عملکرد را ارائه دهند. دیپلی میت مدعی است که رزولوشن بالاتر در سایز های کوچک، باعث بهبود شفافیت تصویر نمی شود و لزومی بر برتری صفحات نمایش با رزولوشن 4K نیست. برای مثال گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس به اداعای دیسپلی میت، کیفیت تصویر بهتری را نسبت به پرچمداران گذشته سونی با رزولوشن 4K ارائه می کند‌

پرچمداران جدید سامسونگ دارای تاییدیه Mobile HDR Premium از UHD Alliance این به آن معناست که می توانند ویدئوهای 4K و HDR را به به نمایش بگذارند. درست مثل برترین تلویزیون های حال حاضر جهان.

گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس از پردازشگر ویدئویی مجزا بهره مند هستند که می توانند تصاویر و ویدئوهای معمولی را به صورت HDR طور نمایش دهد! با این که عملکرد این سیستم ارتقا اصلا شبیه خود ویدئوهای HDR نیست، اما بازهم کیفیت تصویر را تا حد خوبی بهبود می بخشد.

دیسپلی میت

در مجموع باید گفت صفحه نمایش گلکسی اس 9 و اس 9 اگرچه تقریبا در تمام زمینه ها از دستگاه های نسل قبلی خود برترند، اما تغییر شگرفی با آن ها ندارند چرا که صفحه نمایش خاحواده گلکسی اس 8 نیز واقعا با کیفیت بودند. دیسپلی میت مدعی است که از نظر دقت رنگ و کیفیت تصویر، گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس بهترین صفحه نمایش تاریخ بوده و از هر اسمارتفون، تبلت، لپ تاپ یا حتی تلویزیونی بهتر هستند. خانواده گلکسی اس 9، نخستین دستگاه هایی هستند که در تمام تست های دیسپلی میت سربلند بیرون آمده و هیچ عیبی نمی توان از آن ها گرفت!

با این که سامسونگ صفحات نمایش بی نظیری را برای اسمارتفون هایش تولید می کند، اما همچنان اعتقادی برای به کارگیری پنل های OLED در نلویزیون هایش ندارد. همچنین باید دید سامسونگ صفحه نمایش گلکسی نوت 9 را با چه بهبودهایی همراه خواهد کرد؟ آیا اصلا نیاز به بهبودی وجود دارد؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *