ثبت نام

ب

گلکسی اس 9 نیز همانند گلکسی های قبلی سامسونگ، با دو نوع پردازنده وارد بازار شده است. کاربران در آمریکا و چین از نسخه اسنپدراگون 845 بهره خواهند برد و در سایر نقاط جهان، نسخه اگزینوس 9810 به فروش خواهد رسید. در خانواده گلکسی اس 7 و اس 8 شاهد برتری نسبی پردازنده اگزینوس نسبت به اسنپدراگون در قدرت و مصرف باتری بودیم. باید دید امسال این روند چگونه است و کدامیک برتر از دیگری است؟ اگزینوس 9810 یا اسنپدراگون 845؟ ویدئو بالا را تماشا کنید.

این تست که توسط کانال بسیار معتبر PhoneBuff صورت گرفته است، نتایج غیرمنتظره ای را نشان می دهد. چرا که نسخه اسنپدراگون در مجموع بهتر از نسخه اگزینوس عمل کرد. در راند اول که صرفا سرعت بازکردن اپلیکیشن ها و بازی های مختلف مورد آزمایش قرار گرفت، نسخه اسنپدراگون 845 با برتری ۱۰ ثانیه ای این راند را به پایان رساند. در مجموع نیز این نسخه اسنپدراگون 845 بود که برنده میدان بود.

چیپست های اگزینوس 9810 و اسنپدراگون 845 هر دو با لیتوگرافی ۱۰ نانومتری و توسط سامسونگ تولید می شوند. با این حال در پردازنده مرکزی، پردازنده گرافیکی و هماهنگی های بین نرم افزار و سخت افزار با بکدیگر اختلافات چشمگیری دارند که این تفاوت در عملکرد به سبب آن هاست. چیزی که واضح است این است که اختلاف زیادی بین این دو نسخه وجود ندارد و هر دو پردازنده بسیار سریع و قدرتمند هستند و به بهترین شکل ممکن، وظایف خود را به انجام خواهند رساند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *