ثبت نام

چیپست اگزینوس 9820 قلب تپنده پرچمداران سال 2019 سامسونگ خواهد بود

0105bk1
ب

قدرت سخت افزاری، همواره از مهم ترین ارکان یک اسمارتفون بوده و هست. سامسونگ که در سال های اخیر به خودکفایی در ساخت پردازنده رسیده و چیپست های اگزینوس این شرکت هر سال کم نقص تر از سال قبل می شوند، در حال توسعه چیپست جدید اگزینوس 9820 برای پرچمداران سال 2019 خود است. با سام‌آرنا همراه باشید.

سامسونگ در گلکسی اس 7 و اس 7 اج از چیپست اگزینوس 8890 استفاده کرد و در گلکسی اس 8 و اس 8 پلاس این چیپست را با بهبودهایی همراه کرد و نام اگزینوس 8895 را روی آن قرار داد. کره ای ها در گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس از چیپست اگزینوس 9810 استفاده کرده اند و اگر جدیدترین اطلاعات منتشر شده توسط IceUniverse در توییتر صحیح باشند، نسل دهم گلکسی اس و نسل نهم گلکسی نوت یعنی پرچمداران سال 2019 سامسونگ به این چیپست مجهز می شوند.

گویا یکی از کارمندان سامسونگ که در روند توسعه این چیپست نقش داشته است اسناد و مدارکی را منتشر کرده است که در آن نام چیپست اگزینوس 9820 به چشم می خورد. این شخص همچنین در تولید چیپست اگزینوس 9810 و مودم های 5G سامسونگ نقش داشته است.

اگزینوس 9820

ظاهرا سامسونگ از ماه ژانویه سال جاری، پروژه اگزینوس 9820 را آغاز کرده است. انتظار می رود این چیپست به پردازنده گرافیکی بهتری مجهز شود و بهینه تر از نسل قبلی باشد. همچنین فرا رفتن کلاک کاری پردازنده از مرز ۳ گیگاهرتز و همچنین به کار گیری مودم 5G در این چیپست دور از انتظار نیست. باید صبر کرد و منتظر ماند تا اطلاعات بیشتری در خصوص مشخصات این چیپست فاش شود. تنها چیزی که فعلا مشخص است این است که گلکسی اس 10 و گلکسی نوت 10(یا با هر نام دیگری) به این پردازنده مجهز خواهند شد. باید دید سامسونگ در کنار این چیپست، باز هم در برخی مناطق، پرچمدارانش با پردازنده های اسنپدراگون ساخت کوالکام همراه می کند یا خیر؟

منبع :
sammobile

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *