ثبت نام

مقایسه عملکرد گلکسی اس 8 پلاس و گلکسی اس 9 پلاس در بنچمارک‌های مختلف

Galaxy-S9-vs-S8-Feature-720×316
ب

همانطور که می‌دانید با استفاده از نرم افزارهای بنچمارک می‌توان قدرت سخت افزاری دستگاه‌های اندرویدی را تخمین زد. این بار در 6 نرم افزار مختلف به بررسی کارایی گلکسی اس 8 پلاس و گلکسی اس 9 پلاس پرداخته‌ایم. در ادامه با سام آرنا همراه باشید.

 

گرفتن بنچمارک از یک گوشی هوشمند و دریافت نمره قابل قبول به این معنی نیست که آن دستگاه بهترین تجربه کاربری را در هر شرایطی ایفا کند. اگر نرم افزار تلفن هوشمندی به خوبی بهبنه نشده باشد، ممکن است شاهد لگ در تجربه کاربری باشیم. حتی اگر بالاترین نمره در بنچمارک بدست آید دلیل بر آن نمی‌شود که با یقین در مورد تجربه کاربری آن اظهار نظر کنیم.

 

بنچمارک معیار خوبی برای اندازه گیری قدرت سخت افزاری یک تلفن هوشمند است. معمولا با ورود پرچمداران جدید بنچمارک‌های آن‌ها با نسل قبلی خود مقایسه می‌شوند. گلکسی اس 9 از چیپست اگزینوس 9810 برای محاسبات خود بهره برده است. گلکسی اس 8 به چیپست اگزینوس 8895 مجهز شده است. اگزینوس 8895 همانند اگزینوس 9810 از تکنولوژی ساخت 10 نانومتری استفاده می‌کند. اما در اگزینوس 9810 از هسته‌های متفاوتی با قدرت بیشتر استفاده شده است.

 

گلکسی اس 9 پلاس به 6 گیگابایت حافظه رم مجهز شده است، در حالی که تنها 4 گیگابایت در گلکسی اس 8 پلاس به عنوان حافظه رم شناخته می‌شود. در استفاده واقعی تجربه کاربری گلکسی اس 9 پلاس به مراتب بهتر از گلکسی اس 8 پلاس است. اما باید دید که کارایی در بنچمارک‌ها به چه اندازه تفاوت دارد. تصاویر سمت چپ مربوط به گلکسی اس 8 پلاس و تصاویر سمت راست مربوط به گلکسی اس 9 پلاس است.

 

 

Antutu

گلکسی اس 9 پلاس

گلکسی اس 9 پلاس

Geekbench

گلکسی اس 9 پلاس

GFXBench

گلکسی اس 9 پلاس

3D Mark

گلکسی اس 9 پلاس

گلکسی اس 9 پلاس

Basemark OS II

گلکسی اس 9 پلاس

Speed Test

گلکسی اس 9 پلاس

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *