ثبت نام

ب

طی روزهای گذشته، هواوی از دو پرچمدار جدید خود P20 و P20 pro پرده برداشت. در مراسم رونمایی، هواوی اعلام کرد که این دو دستگاه به ترتیب نمرات 102 و 109 را از سایت معتبر DxOMark کسب کرده اند و با اقتدار صدرنشین رده بندی این سایت هستند. در بالا می توانید مقایسه دوربین گلکسی اس 9 پلاس با هواوی P20 pro را تماشا کنید.

هواوی P20 pro به سه دوربین در پشت مجهز شده است: دوربین اصلی ۴۰ مگاپیکسلی با گشودگی f/۱.۸ به همراه لرزشگیر اپتیکال، دوربین تله فوتو ۸ مگاپیکسلی با گشودگی f/۲.۴ و دوربین مونوکروم ۲۰ مگاپیکسلی با گشودگی f/۱.۶.

در مقایسه بالا که توسط کانال معتبر Supersaf صورت گرفته است، گلکسی اس 9 پلاس در اکثر سوژه ها، رنگ های بهتری را ثبت کرده و داینامیک رنج بهتری دارد. در مقابل به لطف رزولوشن بالاتر دوربین اصلی، امکان زوم بیشتر و جزییات بیشتر در P20 pro وجود دارد. همچنین در فیلمبرداری و لرزشگیر برتری با گلکسی اس 9 پلاس بوده و در فیلمبرداری آهسته نیز کفه ترازو به سوی گلکسی اس 9 پلاس است. در عکاسی در شرایط نوری ضعیف، هواوی P20 pro به لطف قابلیت Night Mode اندکی عکس های روشن تری ثبت می کند اما تصاویر ثبت شده با گلکسی اس 9 پلاس، با کیفیت تر بوده و دارای نویز کمتری هستند.

در عکاسی پرتره هر دو دستگاه بسیار خوب عمل می کنند و در بریدگی اطراف سوژه، نقصی مشاهده نمی شود با این حال رنگ های تصویر گلکسی اس 9 پلاس گرم تر هستند. در تمامی عکس ها، هواوی به خاطر قابلیت beauty mode اندکی جزییات تصاویر را از بین می برد.‌ به جز یک مورد که برتری مطلق از آن نماینده هواوی بود(تصویر برج ایفل در شب)، در باقی موارد با اختلاف ناچیزی این گلکسی اس 9 پلاس بود که پیروز میدان بود.

بسیاری از افراد، سایت DxOMark را که به بررسی بسیار تخصصی دوربین تلفن های همراه می پردازد، مورد نقد قرار داده و معنقدند تجربه واقعی کاربر از دوربین تلفن های همراه با رده بندی این سایت در بعضی موارد مطابقت ندارد. هواوی P20 pro نیز با کسب ۱۰ نمره(!) بالاتر نسبت به گلکسی اس 9 پلاس در بررسی این سایت، صدرنشین فعلی رده بندی سایت است. اما در مقایسه بالا به وضوح دیده می شود که در اکثر موارد برتری، هرچند جزئی، با پرچمدار سامسونگ، گلکسی اس 9 پلاس است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *