ثبت نام

آیا چیپست اسنپدراگون 855 توسط سامسونگ ساخته می‌شود؟

SD-855-640×360
ب

اسنپدراگون چند سالی است که یکی از شریک‌های مهم سامسونگ محسوب می‌شود. سامسونگ با ساخت چیپست‌های اسنپدراگون درآمد زیادی از این راه بدست می‌آورد. در ادامه با سام آرنا همراه باشید.

 

چیپست اسنپدراگون 855 ممکن است توسط سامسونگ بعد از گمانه زنی‌های فراوان ساخته شود. در ماه دسامبر سال 2017 گزارشی منتشر شد که نشان میداد، شرکت TSMC قرار است دست به ساخت اسنپدراگون 855 بزند. در حالی که TSMC و کوالکام ممکن است قبلا به توافقی در ساخت چیپست‌های موبایل رسیده باشند. اما کوالکام هنوز نیز قادر به همکاری با شرکت سامسونگ است. ممکن است این شرکت تمایل به انجام این کار را داشته باشد.

 

باید به این نکته توجه داشت که سامسونگ توانسته است 6 ماه زودتر از زمان بندی انجام شده، تکنولوژی ساخت 7 نانومتری خود را تکمیل کند. گمانه زنی‌ها حکایت بر این دارند که شرکت کوالکام قصد ندارد که تولید انبوه چیپست اسنپدراگون 855 را قبل از اواخر سال 2018 انجام دهد. شرکت سامسونگ با دارا بودن فناوری نور ماورا بنفش در ساخت چیپست بهره وری بسیار بالاتری نسبت به شرکت TSMC خواهد داشت. زیرا این فناوری زمان چرخه ساخت و همچنین خطاهای احتمالی در ساخت چیپست را کاهش می‌دهد.

 

تراشه‌های ساخته شده توسط شرکت TSMC از فناوری ساخت deep ultraviolet استفاده می‌کند. در مقایسه با چیپست‌هایی که با فناوری ماورا بنفش تولید می‌شوند، چیپست‌های TSMC ضریب عملکرد مشابهی ندارند. طراحان سامسونگ در حال حاضر عقیده دارند، زمانی که تولید انبوه فناوری ساخت 7 نانومتری ماورا بنفش آماده شود کار بر روی فناوری ساخت 5 نانومتری را آغاز می‌کنند. پیش از این انتظار می‌رفت که شرکت کوالکام تولید اسنپدراگون 865 را در اواخر سال 2019 به سامسونگ واگذار کند. اما شرکت سامسونگ با تجاری سازی فناوری ساخت 7 نانومتری خود در نیمه دوم سال 2018 می‌تواند کماکان با شرکت آمریکایی کوالکام به همکاری بپردازد.

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *