ثبت نام

رفع مشکل سنسور اثر انگشت گلکسی اس 10 با بروزرسانی نرم‌افزاری

Samsung-to-address-Galaxy-S10-fingerprint-scanner-issues-in-future-updates
ب

چندی پیش شکایاتی از چندین کاربر درباره عدم تشخیص و کارکرد نادرست سنسور اثر انگشت در پرچمداران جدید کره‌ای‌ها منتشر شد. در ادامه به واکنش سامسونگ الکترونیکس به این موضوع می‌پردازیم. با سام‌آرنا همراه باشید.

سنسور

کره‌ای‌ها در واکنش به مشکلات مطرح شده توسط برخی کاربران، وعده عرضه آپدیت نرم‌افزاری در جهت بهبود عملکرد سنسور اولتراسونیک موجود در گلکسی اس 10 و گلکسی اس 10 پلاس را دادند. ماژول به کار رفته در این پرچمداران توسط شرکت کوآلکام توسعه داده و عرضه شده‌است. این سنسور از امواج فراصوت برای تشخیص حرکت جریان خون و یا نقشه برداری از ویژگی‌های انگشت شما استفاده می‌کند. ظاهرا سنسور‌های فراصوت دقت و توانایی به مراتب بیشتری نسبت به سایر سنسور‌های نوری به کار گرفته شده توسط دیگر سازندگان مانند هوآوی و وان پلاس دارند. هرچند برآمدن برخی اعتراضات نسبت به عملکرد این سنسور‌ها به معنای وجود معایبی است که این غول تکنولوژی کره‌ای باید برای حل آن‌ها اقدام کند.

شکایات ارسال شده توسط کاربران فضای مجازی از ناکام ماندن و یا عملکرد غیر روان سنسور اولتراسونیک در اغلب برنامه‌های مالی و پرداخت‌هایی که توسط تلفن همراه انجام می‌شوند، خبر می‌دهند. در این باره، یکی از مدیران اجرایی سامسونگ اذعان می‌دارد که دلایل متعددی می‌تواند موجب عملکرد ضعیف این سنسور شود؛ از جمله قرار گرفتن کاربر در محیط خشک و یا زخمی شدن انگشت شخص مورد نظر از این دلایل می‌باشند. با این حال این کمپانی ادعا می‌کند با ارائه بروزرسانی‌هایی می‌تواند دقت تشخیص این سنسور بیومتریک خود را بهبود ببخشد. اولین بروزرسانی که برای گلکسی اس 10 و گلکسی اس 10 پلاس عرضه شده‌است شامل تغییراتی در عملکرد سنسور اثر انگشت موجود در زیر نمایشگر می‌باشد.

مرور کلی

گلکسی اس 10 و گلکسی اس 10 پلاس اولین تلفن‌های هوشمندی هستند که از سنسور اثر انگشت اولتراسونیک (فراصوت) استفاده می‌کنند. سنسور‌های اولتراسونیک دارای امنیت بیشتری نسبت به سایر سنسور‌های مورد استفاده توسط دیگر سازندگان، مانند سنسور‌های نوری هستند اما دارای برخی محدودیت‌ها نیز می‌باشند. گذشته از مثال‌هایی که توسط یکی از مدیران اجرایی سامسونگ در پاراگراف قبلی بیان شدند؛ این سنسور‌ها با پرچسب‌ها و گلکس‌های محافظ موجود در بازار که از شیشه‌های خنثی ساخته شده‌اند نیز سازگاری نداشته و استفاده از آن‌‌ها می‌تواند در کار این سنسور اختلال ایجاد نماید.

در کنار مشکلات ایجاد شده توسط سنسور اولتراسونیک موضوع دیگری که توسط برخی خریداران گلکسی اس 10 سامسونگ ابراز شده است از عدم بسته‌بندی درست محصولات خبر می‌دهد. این مشکل توسط برخی خریداران که مدل‌های آنلاک را خریداری کرده‌اند به چشم خورده‌است. این در حالی هست که هیچ گزارشی مبتنی بر ناپدید شدن جعبه‌های بسته‌بندی شده ثبت نشده‌است. با این حال ارائه دهندگان مراجعه به خدمات پس از فروش را به کاربران آسیب دیده پیشنهاد داده‌اند.

به رغم مسائل مربوط به عرضه و راه‌اندازی، تحلیلگران صنعتی و کارشناسان بازار انتظار فروش خوبی از آخرین پرچمدار کره‌ای‌ها دارند و امیدوارند بهتر از انتظارت اولیه ظاهر شود. تحلیلگران تخمین خود را از فروش کلکسی اس 10 تا سی درصد افزایش داده‌اند.

یکی از معیار‌های این کارشناسان وجود سنسور اثر انگشت اولتراسونیک در زیر نمایشگر می‌باشد. این موضوع می‌تواند برگ برنده‌ی آخرین پرچمدار کره‌ای‌ها در رقابت با بقیه‌ی بزرگان‌ این صنعت باشد.

 

گلکسی اس 10 در اوایل اسفند ماه امسال معرفی شد. مشتریان می‌توانند این‌‌‌ تلفن هوشمند را از بین سه مدل گلکسی اس 10، اس 10 پلاس و اس 10 ای انتخاب نمایند. گلکسی اس 10 و اس 10 پلاس دارای سنسور تشخیص اثر انگشت در زیر صفحه نمایش می‌باشند اما این مورد در گلکسی اس 10 ای به چشم نمی‌خورد. گلکسی اس 10 ای از سنسور اثر انگشت در لبه کناری دستگاه بهره می‌برد. گلکسی اس 10 با قیمت 749 دلاری و گلکسی اس 10 پلاس با برچسب قیمتی در حدود هزار دلار روانه بازار می‌شوند.

با وجود تلا‌ش‌های زیاد تولید کنندگان برای استفاده از آخرین فناوری‌ها و دستاورد‌های تکنولوژی، گاهی پیشگیری از مشکلات احتمالی در اولین استفاده‌ها اجتناب ناپذیر است. با این حال سامسونگ وعده برطرف کردن این مشکل را به کاربران داده‌است و ارائه آپدیت در یک هفته پس از ارائه این تلفن خبر از تلاش سامسونگ در رفع این مشکل دارد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *