ثبت نام

احتمال عرضه گلکسی نوت 10 در دو نسخه متفاوت

Samsung-Galaxy-S10-Plus-AH-NS-Logo-3-2019-08-1420×799-min
ب

پرچمدار بعدی کره‌ای‌ها یعنی گلکسی نوت 10 ، در اواخر امسال عرضه خواهد شد. گزارش‌ها حاکی از معرفی احتمالی این تلفن هوشمند در دو مدل و با اندازه‌های متفاوت دارد. بر اساس گزارشی که توسط بلاگ خبری کره‌ای، The Bell منتشر و توسط PhoneArena نیز به تایید رسیده‌است؛ منبع ادعا می‌کند که این گزارش از یک خبررسان بدون نام به آن‌ها رسیده‌است. این گزارشگر جزئیات سخت‌افزاری بیشتری را در اختیار این خبرگزاری قرار نداده‌است.

نوت 10

گلکسی نوت کوچک شده؟

سامسونگ برنامه عرضه و فروش گلکسی نوت جدید در ابعاد همیشگی خودش را در سال جاری دارد. این در حالی است که علاوه بر گزارش بالا، شایعاتی که به ماه اکتبر سال گذشته برمی‌گردند نیز خبر از معرفی نسخه جدید سری نوت با پنلی 6.66 اینچی می‌دهند. حال اگر گزارش‌های جدید نیز درست باشند، باید منتظر نسخه‌ای از گلکسی نوت 10 در اندازه‌ یکی از مدل‌های گلکسی اس 10 باشیم.

ممکن است پرچمدار آینده کره‌ای‌ها با نسخه‌ای کوچکتر معرفی شود. این تلفن کوچکتر می‌تواند همانند چیزی که در سری اس دیده‌ایم، گلکسی نوت 10 ای نام گذاری شود. نسخه اصلی نیز می‌تواند با همان نام اصلی، یعنی گلسی نوت ‌10 راهی بازار شود. احتمال بعدی در خصوص نام گذاری این تلفن هوشمند این است که، نسخه کوچکتر با نام گلکسی نوت‌ 10 و نسخه بزرگتر که احتمالا از پنل 6.66 اینچی بهره می‌برد با نام گلکسی نوت 10‌ پلاس شناخته خواهد شد.

در هر حال، وجود چندین نامگذاری برای پرچمدار بعدی کره‌ای‌ها نشان از تاثیر گذاری گلکسی اس 10 در تولید و معرفی گلکسی نوت‌ بعدی دارد. نام‌های بیشتر، طرح‌ها و برنامه‌های کره‌ها را بیشتر می‌کند. گلکسی نوت 10 ای نشان می‌دهد که تولید کننده اصلی قطعات، در حال آماده سازی نسخه‌ای ضعیف شده و ارزان‌تر از گلکسی نوت 10 می‌باشد. این تلفن حتی می‌تواند از نسخه پایه گلکسی نوت 9 نیز ضعیف‌تر باشد. از طرفی گلکسی نوت‌ 10 پلاس نیز وجود یک فبلت قدرتمند و فراتر از یک پرچمدار را به ما یاد‌آوری می‌کند.

هنوز با قطعیت نمی‌توان گفت که این دو نسخه از سری نوت تا چه اندازه نسبت به یکدیگر متفاوت خواهند بود؛ اما قطعا یکی از این تفاوت‌ها مربوط به اندازه آن‌ها می‌باشد.

مدل کوچکتر، برای بازار‌های خاص

مطابق دیگر ادعای این منبع کره‌ای، سامسونگ با تامین کنندگان قطعات خود تماس‌هایی داشته و دستور العمل‌های لازم را به آن‌‌ها داده است. مطابق این دستور‌ها، تولید نوت 10 در ماه می و عرضه آن به بازار برای ماه آگوست برنامه ریزی شده‌است. خبر تعجب آور آن که نسخه کوچکتر که ممکن است با پسوند ای شناخته شود، تنها در بازار اروپا عرضه خواهد شد.

برای اولین بار از سال 2011 میلادی، کره‌ای تصمیم به معرفی دو نسخه از سری نوت را به طور همزمان گرفته‌اند. بدون شک این تصمیمی تاریخی در تاریخچه درخشان پرچمدار کره‌ای‌ها در بازار فبلت‌ها خواهد بود. بنابراین هیچ مرجعی خبر از چگونگی راهبرد تامین کنندگان سامسونگ در پیشبرد استراتژی ارائه دو نسخه از سری نوت را ندارد.

تصور می‌شود که هر یک از نسخه‌هایی که با نام نوت به بازار عرضه می‌شوند از قابلیت اصلی این سری، یعنی قلم هوشمند اس پن نیز بهره‌ ببرند. تنها زمان می‌تواند مشخص کند که سامسونگ چه ویژگی‌هایی را برای ایجاد تمایز میان این دو نسخه از سری نوت در نظر دارد. تفاوت میان دوربین، اندازه پنل نمایشگر، قلم هوشمند یا برتری‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری می‌توانند از این تمایز‌ها باشند. سال گذشته شاهد اضافه شدن شاتر دوربین به قلم اس پن بودیم. تامین کنندگان نیز ممکن است همچنان به دنبال ایجاد ویژگی‌های جدید در استایلوس سری نوت باشند.

 

نظر شما درباره تولید نسخه ضعیف‌تر و البته ارزان‌تر از سری نوت چیست؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *