ثبت نام

4 عمارت و باغ در تهران که باید دید

sss
ب

تهران همیشه شکل و شمایل امروزش، با این‌همه برج و ساختمان بلند را نداشته. روزگاری پر بوده از باغ‌های بزرگی که یک عمارت را هم در بر می‌گرفته. الان هم تعدادی از آن باغ و عمارت‌ها ردی از تهران قدیم را برای ما که عمرمان به دیدن و قدم زدن در آن روزها قد نمی‌دهد، باقی گذاشته‌اند. لیست باغ‌ها و عمارت‌های تهران از 4 مورد قطعا بیشتر است، اما در اینجا از زیباترین‌هایشان برایتان نوشته‌ایم.

. کاخ گلستان و عمارت شمس‌العماره

نزدیک به بازار تهران، کاخ گلستان با عمارت و بخش‌های مختلفی که دارد، یکی از جاهای دیدنی و تاریخی مهم تهران محسوب می‌شود. مکانی که ساختش به صفویه بر می‌گردد و تاج‌گذاری بسیاری از شاهان قاجار را به خودش دیده. از عمارت شمس‌العماره، که زمانی نماد و بلندترین ساختمان پایتخت بوده باید دیدن کرد. خلوت کریم‌خانی، تالار سلام، ایوان تخت مرمر، و عمارت بادگیر از قسمت‌های دیدنی و زیبای گلستان هستند.

2. عمارت مسعودیه

در مرکز شهر و نزدیک به میدان معروف و تاریخی بهارستان، عمارت مسعودیه از پرطرفدارترین مکان‌های دیدنی پایتخت است. این عمارت بیش از 100 سال عمر دارد و اسمش را از مسعود میرزا، پسر ناصرالدین شاه گرفته. از بخش‌های مختلف عمارت مسعودیه به نام‌های عمارت سفره خانه، حیاط و عمارت سیدجوادی، حیاط خلوت، و عمارت مشیرالدوله می‌توانید دیدن کنید و عکسی یادگاری در کنار حوض معروف و عمارت بگیرید.

3. کاخ سعدآباد

نزدیک به میدان تجریش و شمال تهران و در یکی از محله‌های پر دار و درخت، کاخ سعدآباد قرار گرفته. در مجموعه سعدآباد 18 کاخ وجود دارد که هرکدام محل سکونت یکی از افراد پهلوی بوده‌اند. کاخ سبز متعلق به رضاشاه بوده و یکی از دیدنی‌ترین‌هاست. موزه‌های مختلفی مانند موزه ماشین‌های سلطنتی، موزه ملت، و موزه فرشچیان در این مجموعه قرار گرفته‌اند که حداقل نصف روز را برای دیدنشان می‌توانید کنار بگذارید.

4. باغ موزه مقدم

خانه مقدم که به موزه مقدم هم شناخته می‌شود، یکی از زیباترین خانه‌هایی است که در تهران پیدا می‌کنید. حیاط باصفا و نقلی خانه به سبک باغ‌‌های ژاپنی در همان بدو ورود چشمتان را می‌گیرد. در اتاق‌ها و داخل خانه هم اشیا قدیمی توجه‌تان را جلب خواهد کرد و هم معماری داخلی. بعد از گشت و گذار حسابی در خانه و جستجوی همه‌جای آن، می‌توانید خودتان را به یک نوشیدنی در کافه‌ای که در آنجاست دعوت کنید.

رزرو هتل در تهران

اگر مسافرید و می‌‌خواهید در یکی از هتل‌های تهران برای چند روزی اقامت و از این باغ و عمارت‌های دیدنی بازدید کنید، اسنپ‌تریپ پیشنهادات و تخفیف‌های خوبی دارد. از هتل‌های 5 و 4 ستاره مانند هتل هما تهران و و هتل اسپیناس بلوار تهران که در مرکز شهر قرار دارند، تا هتل‌های ارزان‌ و مقرون به صرفه تهران، در کمترین زمان قابل رزرو هستند. خدمات پشتیبانی اسنپ‌تریپ هم به صورت 24 ساعته و در تمامی روزهای هفته در دسترس است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *