ثبت نام

تعداد دانلود برنامه‌های اندروید و ios به مرز 27.5 میلیارد بار دانلود رسید

Android-iOS-app-downloads-hit-a-record-27.5-billion-in-Q1-2018
ب

طبق گزارشات اخیر از فروشگاه‌های اندروید و ios، سه ماهه اول سال 2018 یکی از بهترین سه ماه‌های اخیر برای فروشگاه‌های برنامه بوده است، زیرا در این مدت هم رکورد دانلود و هم رکورد فروش افزایش داشته است. در سه ماهه اول سال 2018 رکورد دانلود 10 درصد افزایش داشته است و به میزان 27.5 میلیارد دانلود رسیده است.

در طی این سه ماه ابتدایی سال 2018 تعداد دانلود از گوگل پلی 19.2 میلیارد بار و تعداد دانلود از اپ‌استور اپل نیز 8.2 میلیارد دلار بوده است که تعداد دانلود از گوگل پلی 135 درصد بیش از اپ‌استور اپل بوده است، البته این نکته را نیز باید در نظر داشته باشیم که دانلود از اپ‌استور اپل نیز 10 درصد نسبت به سه ماهه چهارم سال 2017 افزایش داشته است‌.

اگر به میزان درآمد این دو فروشگاه نگاه کنید شگفت‌زده خواهید شد، زیرا که درآمد اپ‌استور اپل 85 درصد بیشتر از گوگل‌پلی بوده است و باتوجه به میزان دانلود این دو فروشگاه این میزان درآمد بسیار شگفت‌انگیز است. درآمد گوگل نسبت به سه ماهه آخر سال 2017 با رشدی 25 درصدی مواجه بوده است و اپل نیز در طول این مدت به رشد 20 درصدی دست‌ پیدا کرده است و این اولین بار است که از سال 2016 تا الان میزان درآمد این دو به یک‌دیگر نزدیک شده است.

برنامه‌های تفریحی و موزیک بیشترین میزان رشد دانلود را در گوگل پلی دشته‌اند و برنامه‌های ورزشی و سلامت بیشترین میزان دانلود را در اپ‌استور اپل داشته‌اند.

این نکته را نیز درنظر داشته باشید که کاربران به‌صورت میانگین با 40 برنامه در ارتباط هستند و اپ‌استور و گوگل‌پلی دارای 6.2 میلیون برنامه‌کاربردی هستند.

شما در طول روز از چند اپلیکیشن استفاده می‌کنید و میزان دانلود شما از فروشگاه‌های برنامه چقدر است؟ با ما در بخش نظرات در میان بگذارید.

 

منبع :
Phonearena

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *