ثبت نام

گلکسی نوت 8 بار دیگر در تست گیک بنچ رویت شد؛ عملکرد این غول کره‌ای چگونه خواهد بود!؟

006bwonyly1fi7lfkqo4xj31d40v97wh
ب

همان‌طور که می‌دانید سامسونگ طبق روال هر ساله‌ی خود سری نوت را در فاصله‌ای حدودا ۶ ماه با سری گلکسی S عرضه می‌کند و این امر باز می‌گردد به رونمایی سامسونگ از اولین پرچم دار سری نوت که آغازگری بود بر دنیای بی‌نظیر فبلت ها که در فاصله‌ی زمانی حدودا ۶ ماه با گلکسی S2 رونمایی شد.

نوت با پردازنده‌ی سری S

یقینا زمان یکی از اصلی‌ترین عوامل پیشرفت شرکت‌ها و محصولات‌شان به حساب می‌آید، از همین رو شرکت‌های بزرگ تکنولوژی محصولات خود را در هر نسل به سخت‌افزاری قدرت‌مند تر مجهز می‌کنند. طبق همین روال در ۴ سال اول عرضه‌ی سری نوت توسط سامسونگ شاهد پیشرفت‌هایی تمام و کمال در بخش سخت‌افزار نسبت به سری S که در فاصله‌ی زمانی حدودا ۶ ماه رونمایی می‌شدند داشتند. از این رو یکی از اصلی‌ترین بخش‌هایی که در سری نوت دچار تحول می‌شد بخش پردازنده بود که به‌طوری که پردازنده‌های به‌کار گرفته در سری نوت را نسخه‌ای با قدرت پردازشی میان دو سری S قبل و بعد از خود به‌حساب می‌آوردیم.

اما پس از رونمایی از گلکسی نوت 4 این روال سامسونگ دچار تغییراتی شد، و اصلی‌ترین آن تغییرات چیزی نبود جز عدم ارتقا پرچم‌داران سری نوت در بخش پردازنده نسبت به پرچمداران نسل S قبل از خودشان، همانطور که در نوت 5 ، 7 شاهد بودیم و بر اساس شایعات نوت 8 نیز از این قاعده مستثنا نخواهد بود. شاید دلیل این سیاست سامسونگ را باید در این امر دید که پس از گلکسی S6 و پردازنده‌ی 7420 اسمارت‌فون‌های سامسونگ به حد قابل قبولی از سرعت رسیده‌بودند که نیاز به ارتقا در هر ۶ ماه نداشته باشند. شاید هم عدم توان رقابت دیگر شرکت تاثیر گذار بر دنیای چیپست‌های موبایل و هم‌چنین افزایش خرج‌های سامسونگ در بخش‌های توسعه تحقیقات صرفه‌ی اقتصادی این مسئله را برای مدیران سامسونگ زیر سوال برد، از طرفی باید این موضع را درنظر گرفت که سامسونگ مجبور است برای دو بازار بزرگ چین و امریکا نسخه‌ای مجهز به پردازنده‌های کوالکام استفاده کند، که با توجه به تغییر روند کوالکام در عرضه‌ی پردازنده‌های پرچم‌دار به سالی یک بار شکاف بین دو نسخه افزایش می‌یافت.

بنچمارک مرتبط با نوت 8 حاوی چه اطلاعاتی است؟

به هر حال گلکسی نوت 8 هم به همان‌ پردازنده‌ی گلکسی S8 و S8 پلاس یعنی ۸۹۹۵ مجهز خواهد بود، پردازنده‌ی قدرت‌مندی که تاکنون توانسته‌ توان بالای خود را در مقابل رقبا به اثبات رساند‌. هرچند نمی‌توان ۸۹۹۵ را چیزی غیر از یک پردازنده‌ی قدرت‌مند نامید اما نمی‌توان انتظار عملکرد چندان درخشان‌تر نسبت به گلکسی S8 داشت، هرچند نباید برتر نوت 8 در بخش رم را نسبت به هشتمین سری پرچم‌داران سری S نادیده گرفت. با همه‌ی این اوصاف عملکرد نوت 8 در بخش پردازشگر شبیه گلکسی S8 خواهد بود و این امر در بنچمارکی که از آن منتشر شده است نیز به وضوح دیده می‌شود.

نوت 8دستگاهی که با کد SM-950F مشخص شده است همان گلکسی نوت 8 است که از پردازنده‌ی هشت هسته‌ای اگزینوس ۸۹۹۵ بهره می‌برد. همان‌طور که می‌بینید نوت 8 موفق به کسب نمره‌ای شبیه به نمره‌ی گلکسی S8 در تست گیک بنچ شده است. از دیگر اطلاعاتی که از این بنچمارک می‌توان دریافت بهره‌مندی گلکسی نوت 8 از نسخه‌ی ۷.۱.۱ اندروید نوقا می‌باشد. همچنین رم دستگاه در این تست ۶ گیگابایت مشخص شده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *