ثبت نام

طراحی نوت 8 در صورت مجهز شدن به سنسور اثر انگشت یک پارچه با نمایشگر مجهز می شد چگونه بود؛ انتشار تصاویری از نمونه ی اولیه ی نوت 8

Sam note 8
ب

تنها چند روز تا رونمایی سامسونگ از نوت 8 باقی مانده‌ است و تا کنون اطلاعات زیادی از این پرچم‌دار قدرت‌مند برایمان آشکار شده است. از جمله‌ی این اطلاعات باید به تصاویر و رندر‌هایی رسمی از طراحی این غول جدید دنیای موبایل که می‌توان با توجه به آن‌ها برداشت کاملی از طراحی این دستگاه به‌دست آورد.

نوت 8باید بگوییم که نوت 8 هم مانند گلکسی S8 در پنل جلویی از نمایشگر بزرگی با لبه‌های خمیده و حاشیه‌ی کم بره می‌برد و طراحی کلی این دستگاه در بخش جلویی نسبت به گلکسی S8 و S8 پلاس از زبان طراحی مشابهی برخوردار بوده هر چند در نوت 8 حاشیه‌ها باز هم باریک‌تر شده و گوشه‌های دستگاه بنا به رسم همیشگی سامسونگ در سری نوت نسبت به سری S تیز تر شده‌اند. اما تغییرات در بدنه‌ی پشتی دستگاه محسوس‌تر خواهد بود و دوبین دوگانه و ساختا‌ری که دوربین و سنسور‌ ضربان سنج و و سنسور اثر انگشت را در بر گرفته است می‌تواند طراحی نوت 8 را نسبت به گلکسی S8 کاملا متمایز کند. اما با توجه به تصویری که به تازگی منشر شده است بد نیست بیش‌تر درباره‌ی این تمایز به‌ گفت‌وگو به‌پردازیم.

نوت 8سامسونگ در ابتدا چه سبکی از طراحی را برای نوت 8 در نظر داشت؟

اسمارت‌فونی که در تصویر زیر می‌بینید در واقع تصویری از نسخه‌ی اولیه‌ی گلکسی نوت 8 می‌باشد که توسط سامسونگ توسعه یافت بود. همان‌طور که می‌بینید این اسمارت‌فون هم همانند نسخه‌ی نهایی نوت 8 به دوربین دوگانه مجهز شده بود، اما طراحی آن با نسخه‌ی نهایی تفاوت‌های عمده‌ای دارد. همانطور که می‌بینید و در رندر‌های اولیه دیده می‌شد سامسونگ در ابتدا قصد داشت برای نوت 8 از یک چینش عمودی برای دوربین دوگانه‌ی خود بهره گیرد اما به دلایلی در نسخه‌ی اصلی این‌گونه نشد. شاید علت اصلی این تغییر چینش توسط سامسونگ را می‌توان در ناکام ماندن این شرکت در توسعه و آماده‌سازی سنسور تشخیص اثر انگشت در زیر نمایشگر دانست، که منجر به انتقال سنسور اثر انگشت به پشت دستگاه و یک بهم ریختگی در نمای پشتی دستگاه شد.

نوت 8همانطور که می‌بینید در این تصویر که نسخه‌ی اولیه‌ی نوت‌ 8 به حساب می‌آید علاوه بر چینش عمودی دوربین دوگانه اثری هم از سنسور اثر انگشت در بدنه‌ی پشتی دستگاه نیست. عده‌ای نیز این تصویر را به نسخه‌ی آزمایشی گلکسی S8 پلاس که در گذشته تصاویری از آن منتشر شده بود منتسب می‌کنند. نظر شما درباره‌ی طراحی اولیه‌ی نوت‌ 8 چیست؟ از نظر شما گلکسی نوت 8 در نمونه‌ی اولیه از طراحی زیبا‌تری برخوردار بود یا در نمونه‌ی نهایی؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *