ثبت نام

انتشار آپدیت اندروید نوقا برای سری A ۲۰۱۷ آغاز شد؛ هم اکنون A5 و A7 خود را آپدیت کنید

samsung-galaxy-a5-2017-review2-1024×663
ب

شاید به یاد داشته‌ باشید که سری ۲۰۱۷ A در حالی رونمایی و عرضه شدند که از نسخه‌ی ششم اندروید یعنی مارشمالو بهره می‌بردند، این در حالی بود که انتظارات بازار از سامسونگ این بود که این سری با اندروید نوقا عرضه شود. در آن زمان سامسونگ اعلام کرد که اندروید نوقا به‌زودی برای این سری عرضه خواهد شد. هرچند دیگر چندان هم زود نیست اما بابد بگوییم سامسونگ بالاخره به وعده خود عمل‌ کرد و شروع به انتشار آپدیت‌های اندروید نوقا برای سری A کرده‌است.

با آپدیت نوقا چه قابلیت‌هایی به گوشی شما افزوده می‌شوند؟

این آپدیت‌ها تاکنون برای A5 و A7 سال ۲۰۱۷ عرضه شده‌اند و قابلیت‌های جدیدی را به این گوشی‌ها آورده‌اند. در این آپدیت شما رابط کاربری جدیدتر  با طراحی چشم‌نواز تر که در گوشی‌هایی مانند گلکسی S8 وجود دارند را تجربه خواهید کرد. همچنین با آپدیت جدید تجربه‌ی متفاوت‌تر و البته روان‌تری از مالتی ویندو خواهید داشت، زیرا این قابلیت به ویژگی‌های اصلی اندروید نوقا افزوده شده است. با این آپدیت همچنین پیشرفت‌های ملموسی در بخش نوار اعلانات ، امکانات مرتبط با سامسونگ Pass و قابلیت نمایشگر همیشه روشن را تجربه خواهید کرد. البته باید اشاره کنیم قابلیت پیام‌رسان دوگانه(Dual messenger) که در بعضی از مدل‌های مجهز به نوقا وجود دارد و امکان استفاده از چند اکانت توسط یک نرم‌افزار مسنجر را فوجود می‌آورد، در این نسخه وجود ندارد شاید سامسونگ هنوز قصدی برای عرضه‌ی عمومی این قابلیت ندارد.نوقا

برای این‌که ببینید آپدیت اندروید نوقا برای‌ شما عرضه شده است یا نه به منوی تنظیمات وارد شده، به بخش آپدیت‌های نرم‌افزار(software updates) رفته و از آن‌جا گزینه‌ی دانلود دستی اپدیت (download  updates manualy) را انتخاب نمایید. لازم است یادآور شویم آپدیت‌های اصلی سیستم عامل می‌توانند حجمی بالاتر از یک گیگابایت داشته باشند، پس توصیه می‌شود جهت سرعت بیشتر دانلود و حفظ دیتای موبایل خود آپدیت را با اتصال به وای‌فای دانلود کنید. لازم به ذکر است که روند انتشار آپدیت نوقا برای A5 و A7 نسخه‌ی ۲۰۱۷ آغاز شده است اما  ممکن است در حال حاضر برای دستگاه شما عرضه نشده باشد، نگران نباشید در روز‌ها و شاید ساعات آینده این آپدیت برای دستگاه شما هم منتشر خواهد شد.

نوقا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *