ثبت نام

اولین بنچمارک گلکسی فولد خبر از چیپ کوالکام در نسخه‌ی جهانی می‌دهد

گلکسی فولد
ب

تقریبا کمتر از یک ماه از معرفی گلکسی فولد می‌گذرد و اکنون شاهد نتایج اولین تست بنچمارک این دستگاه توسط گیک‌بنچ هستیم. دستگاه استفاده شده برای این بنچمارک دارای شماره مدل SM-F900F است که از حرف F در انتهای آن می‌توانیم در یابیم که با نسخه‌ی جهانی طرف هستیم.

با یک نگاه گذرا به نتایج می‌توان در یافت که نسخه‌ی جهانی گلکسی فولد با یک پردازنده‌ی ساخت شرکت کوالکام  عرضه می‌شود. البته این اتفاق چندان دور از انتظار نبود چرا که پیش‌تر شرکت سامسونگ ذکر کرده بود که گلکسی فولد به یک پردازنده‌ی 7 نانومتری 64 مجهز است که اینچنین پردازنده‌ای در حال حاضر نمی‌تواند ساخت شرکت سامسونگ باشد چرا که آخرین چیپ ساخت این شرکت، اگزینوس 9820 است که یک پردازنده‌ی 8 نانومتری محسوب می‌شود.

 

نتیجه‌ی بنچمارک گلکسی فولد در گیک بنچ

یکی از نکاتی که همیشه در تلفن‌های سامسونگ می‌دانیم، عرضه‌ی جهانی آن‌ها با پردازنده‌های اگزینوس ساخت شرکت سامسونگ است و نسخه‌های مجهز به پردازنده‌ی کوالکام به بازارهای مخصوصی همچون چین و ایالات متحده‌ی آمریکا محدود می‌شود. با این حال ظاهرا گلکسی فولد دارای استثنا است و شاهد پردازنده‌ی کوالکام در نسخه‌ی جهانی هستیم !

گلکسی فولد موفق شد نمره‌ی 3418 را در بخش تک هسته‌ای و 9703 را در بخش چند هسته‌ای از گیک بنچ بگیرد. هرچند که همیشه باید در نظر داشت نتایج بنچمارک معیاری برای سنجیدن عملکرد واقعی و درست یک تلفن همراه نیست و این موضوع برای این دستگاه نیز صدق می‌کند. همچنین هنوز مشخص نیست که دستگاه تست شده یک نمونه‌ی اولیه به حساب می‌آید یا اینکه با نسخه‌ی مصرف کننده‌ی آن طرف هستیم و دارای سیستم عاملی پایدار است یا خیر. طبق گفته‌های شرکت سامسونگ در هنگام معرفی دستگاه، گلکسی فولد مجهز به یک حافظه‌ی رم 12 گیگابایتی است.

بنچمارک گلکسی فولد

 

اسنپ‌دراگون 855؟

اگر بخواهیم دنبال مدل دقیق چیپ این تلفن همراه بگردیم احتمالا باید آخرین چیپ 7 نانومتری شرکت کوالکام یعنی اسنپ‌دراگون 855 را در نظر بگیریم که دارای مودم X24 LTE است. طبق انتظارات گلکسی فولد در هر دو نسخه‌ی 4G و 5G در دسترس خواهد بود.

احتمالا در روزهای آینده، قبل از عرضه‌ی رسمی این دستگاه می‌توانیم انتظار مشاهده‌ی نتایج بنچمارک بیشتری از این دستگاه باشیم. شرکت سامسونگ در تاریخ بیستم ماه فوریه از اولین تلفن هوشمند قابل تا شدن خود پرده برداشت و عرضه‌ی آن به صورت جهانی از بیست و ششمین روز ماه آپریل آغاز خواهد شد. این تلفن همراه ابتدا در کشورهای ایالات متحده‌ی آمریکا و کره‌ی جنوبی عرضه خواهد شد و طبق ادعای سامسونگ مدتی بعد در تمام بازارهای دنیا شاهد گلکسی فولد خواهیم بود.

نظر شما در مورد عملکرد گلکسی فولد در گیک بنچ چیست؟ اگر گلکسی فولد شانس ورود به بازار ایران را داشته باشد برنامه‌ای برای خرید آن دارید یا خیر؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع :
Sammobile

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *