ثبت نام

گلکسی اس 10 5G به سرعت 2.7 گیگابیت در ثانیه می‌رسد

گلکسی 10 5G
ب

شبکه‌های 5G به میزان قابل توجهی سرعت انتقال داده را در تلفن‌های همراه ما افزایش می‌دهند. SK Telecom، یکی از بزرگترین اپراتورهای تلفن همراه در کره‌ی جنوبی قصد دارد با بهبود شبکه‌ی 4G خود و ارائه‌ی شبکه‌ی 5G گام بلندی در راستای اینترنت تلفن همراه بردارد. آن‌ها گفته اند گلکسی اس 10 5G خواهد توانست با استفاده از این اپراتور به سرعت 2.7 گیگابیت به ثانیه برسد !

اپراتور مذکور یکی از اپراتورهایی است که آینده‌ی نزدیک نسخه‌ی 5G پرچمدار جدید شرکت سامسونگ را ارائه خواهد کرد. این اپراتور قصد دارد به‌زودی سریع‌ترین شبکه‌ی 5G در کره‌ی جنوبی را با استفاده از تکنولوژی 5G-LTE خود تجمیع کند.

در واقع گلکسی اس 10 5G یک مدل جداگانه از خانواده‌ی اصلی گلکسی اس 10 محسوب می‌شود. این دستگاه دارای یک صفحه نمایش 6.7 اینچی به همراه باتری 4500 میلی آمپر ساعتی است. همچنین شاهد چهار دوربین در پشت تلفن هستیم که شامل یک سنسور مدت پرواز (TOF) برای بهبود تصویر برداری سه بعدی، تشخیص چهره و واقعیت افزوده است. سنسور مدت پرواز دوم نیز بین دوربین‌های دوگانه سلفی قرار گرفته‌اند.

گلکسی اس 10 5G نسخه‌ای بزرگتر و بهتر نسبت به مدل اس 10 پلاس است و بزرگترین نقطه‌ی عطف آن در فروش مودم 5G است که استفاده از نسل بعدی شبکه‌های موبایل را برای این دستگاه میسر می‌سازد.

 

دست‌یابی به سرعت 2.7 گیگابیت بر ثانیه توسط گلکسی اس 10 5G با استفاده از تکنولوژی تجمیع

 

اپراتور SK Telecom موفق به تست تکنولوژی تجمیع 5G-LTE خود بر روی گلکسی اس 10 5G شد و نتیجه‌ی این تست با ترکیب 1.5 گیگابیت بر ثانیه از 5G و 1.15 گیگابیت بر ثانیه از LTE  به حدود 2.7 گیگابیت بر ثانیه رسید. این اپراتور ذکر کرد این تکنولوژی می‌تواند کاربران را قادر به بارگیری یک فیلم 2 گیگابایتی با کیفیت HD تنها در 6 ثانیه سازد. همچنین محتوای 10 گیگابایتی واقعیت مجازی می‌تواند در مدت زمان 30 ثانیه دریافت شود ! SK Telecom در ابتدا وعده‌ی سرعت 2.6 گیگابیت بر ثانیه را می‌دهد اما این مقدار می‌تواند به 2.7 گیگابیت بر ثانیه در نیمه‌ی اول سال جاری برسد.

 

تست شبکه‌ی 5G بر روی گلکسی اس 10 5G

 

هنوز زمان ارائه‌ی گلکسی اس 10 5G توسط اپراتور مذکور تایید نشده است اما انتظار می‌رود تا پایان ماه جاری این اتفاق بیفتد. در این بین دولت کره‌ی جنوبی راه اندازی شبکه‌ی 5G را به دلیل تاخیر تولید کنندگان تلفن‌های همراه و مذاکرات در حال انجام با اپراتورها بر سر قیمت مناسب، متوقف کرده است. پیشنهاد قیمتی طرح 5G اپراتور SK Telecom در حدود 60 دلار به صورت ماهیانه است که این رقم توسط دولت کره‌ی جنوبی مبلغ بالایی محسوب می‌شود. هر چند اپراتور SK Telecom وعده‌ی طرح‌های ارزان‌تر 5G پس از افزایش تعداد مشترکین را داده است.

 

نظر خود را در مورد شبکه‌های 5G و دست‌یابی به نسل پنجم شبکه‌های موبایل با گلکسی اس 10 5G برای‌مان بنویسید.

منبع :
Sammobile

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *