ثبت نام

سامسونگ از هوش مصنوعی برای بهبود کیفیت صدای تلویزیون هاش استفاده می کند.

009-min
ب

سامسونگ بزرگترین مارک تلویزیونی جهان است و برخی از تلویزیون های QLED خارق العاده را ایجاد می کند. برای مطابقت با کیفیت تصویری تلویزیون های خود ، این شرکت هم اکنون برای بهبود کیفیت صدای محصولات AV خود به فناوری های هوش مصنوعی (هوش مصنوعی) روی آورده است. این شرکت کره جنوبی برخی از این فناوری ها را در وب سایت خود توضیح داده است.

سامسونگ با صفحه‌نمایش 2020 از تلویزیونهای 8K QLED ، نوار تجربه صوتی را از طریق Object Tracking Sound + ، Active Voice Amplifier و Q-Symphony بالا برده است.

مهندسان صوتی این شرکت برای بازیابی تجربه صوتی چند کاناله تئاتر در داخل یک اتاق نشیمن ، مهندسان صوتی این شرکت از Object Tracking Sound + فناوری استفاده می کنند. تلویزیون های سامسونگ که با فناوری صوتی همراه هستند حرکات صفحه نمایش را در زمان واقعی از طریق شش بلندگو داخلی در پی می گیرند. به عنوان مثال ، هنگامی که یک ماشین از سمت چپ به راست بر روی صفحه نمایش حرکت می کند ، صدا به طور مشابه از طریق بلندگوهای داخلی تلویزیون بازآفرینی می شود.

این شرکت برای گسترش حس صدا توانست چهار بلندگو را به مجموعه سنتی صوتی تلویزیون اضافه کند. دو بلندگو به چپ و راست اضافه شده و دو بلندگو به سمت بالا و پایین. این امر در مقایسه با تلویزیونهای معمولی صدای کاملتر و وسیع تری ایجاد می کند. با وجود استفاده از شش بلندگو ، مهندسان سامسونگ موفق به نگه داشتن تلویزیون ها به شدت باریک شدند. پردازش صوتی اطلاعات محل را از سیگنال اصلی بازیابی می کند و سپس بین شش بلندگو تلویزیون توزیع می کند.

فناوری AVA (تقویت کننده صدای صوتی) صدای خارجی را در نظر می گیرد و سپس سطح آوازهای تلویزیون را تنظیم می کند تا نیازی به تنظیم مجدد صدا به طور مکرر نباشد. آخرین تلویزیون های سامسونگ دارای سنسورهای صدا هستند که میزان صدای صوتی حاصل از تلویزیون و سر و صدای محیط را اندازه گیری می کنند. فناوری هوش مصنوعی سپس صداها را مقایسه می کند و سپس به طور انتخابی میزان تلویزیون را بالا می برد. به این ترتیب ، اگر میکسر در آشپزخانه روشن باشد یا اگر رعد و برق بلند باشد ، لازم نیست که حجم تلویزیون را به صورت دستی بالا ببرید.

تا همین اواخر ، تیم های تلویزیون و نوار صدا سامسونگ قبلاً کار جداگانه ای داشتند. با این وجود ، از زمان قرار گرفتن شش بلندگو در تلویزیونهای جدید این شرکت ، هر دو تیم ویژگی Q-Symphony را توسعه دادند. از بلندگوهای موجود در نوار صوتی و همچنین تلویزیون برای کار همزمان با صدای کاملتر ، پر جنب و جوش تر و گسترده تر استفاده می کند. این یک دستاورد اول صنعت است و به شرکت کره جنوبی در CES 2020 جوایز بهترین نوآوری اهدا شد.

ظاهراً این فن آوری از آنچه به نظر می رسید سخت تر بود. از آنجا که کیفیت و تنظیم بلندگوها در نوار صوتی و تلویزیون متفاوت است ، هنگام بهینه سازی فن آوری ، پخش صوتی از هر دو دستگاه می تواند صدمه بیشتری را به جای خوب وارد کند. مهندسان توانستند موسیقی متن اصلی از جمله دیالوگ ها را از کل سیگنال جدا کنند و موسیقی متن های مختلفی را به تلویزیون و نوار صدا اختصاص دهند.

آزمایشگاه صوتی سامسونگ که مستقر در ایالات متحده است ، همکاری نزدیکی با مراکز تحقیق و توسعه سامسونگ ، راه اندازی ها و دانشگاه ها برای بهبود کیفیت صدا حتی بیشتر دارد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *